Thursday, 28th March 2024 |
Scoil Dúnta - Laethanta Saoire na Cásca (School Closed - Easter Holidays) |
Friday, 29th March 2024 |
Scoil Dúnta - Laethanta Saoire na Cásca (School Closed - Easter Holidays) |
Monday, 1st April 2024 |
Scoil Dúnta - Laethanta Saoire na Cásca (School Closed - Easter Holidays) |
Tuesday, 2nd April 2024 |
Scoil Dúnta - Laethanta Saoire na Cásca (School Closed - Easter Holidays) |
Wednesday, 3rd April 2024 |
Scoil Dúnta - Laethanta Saoire na Cásca (School Closed - Easter Holidays) |
Thursday, 4th April 2024 |
Scoil Dúnta - Laethanta Saoire na Cásca (School Closed - Easter Holidays) |
Friday, 5th April 2024 |
Scoil Dúnta - Laethanta Saoire na Cásca (School Closed - Easter Holidays) |
Monday, 8th April 2024 |
Scoil dúnta ar son traenáil don Rang Uathachais. (New ASD class Exceptional school closure ) |
Tuesday, 9th April 2024 |
Traenáil Sacar le buachailí & cailíní R4 11:00 -12:00 (Midleton FC TY Students Soccer training with 4th class boys + girls from 11:00 - 12:00) |
Wednesday, 10th April 2024 |
Club Fichille tar éis scoile do R5+R6 (Afterschool chess club for 5th+6th) |
Traenáil Camógaíochta R5+R6 tar éis scoil (e (Afterschool Camogie training 5th+6th)) |
Blitz iomanaíochta & camógaíochta le R4 i bPáirc Uí Chaoimh (4th class hurling & camogie blitz i bPáirc Uí Chaoimh) |
Rince Gaelach le Múinteoir Lucy le Naíonáin Mhóra, R1 + R3 (Irish dancing with Senior Infants, 1st + 3rd class ) |
Thursday, 11th April 2024 |
Cluiche Sciath na Scol buachaillí & cailiní - As Baile - Páirc i nGleann Maghair, Fágaint @10:50, ar ais @2:40 (Sciath na Scol, boys+girls, - Away - Glanmire Park, Leaving @10:50, back @2:40) |
Feadóg Stáin R4 & R5 - múinteoir Mattie (Tin whistle with 4th & 5th class) |
Traenáil Cispheile tar éis scoile do chailíní R5+R6 (5th +6th class girls basketball training afterschool) |
Friday, 12th April 2024 |
Ranganna Francíse le R3 & R4 - múinteoir Fíona (French Classes with 3rd & 4th class) |
Bodhrán le R5 & R6 - múinteoir Jordan |
Ceachtanna Snámh R4 Neasa agus R5 Clár |
Cluiche Sciath na Scol buachaillí & cailiní - Sa bhaile - Páirc Clonmult, Fágaint @11:00, ar ais @2:40 (Sciath na Scol, boys+girls, - At home - Clonmult Park, Leaving @11:00, back @2:40) |
Banaltra Roinn Sláinte anseo do pháistí Naíonáin Bheaga - Seomra Sadie/Eibhlín (HSE nurse here with the junior infant children) |
Monday, 15th April 2024 |
Banaltra Roinn Sláinte anseo do pháistí Naíonáin Bheaga - Seomra Sadie/Eibhlín (HSE nurse here with the junior infant children ) |
Tuesday, 16th April 2024 |
Banaltra Roinn Sláinte anseo do pháistí Naíonáin Bheaga - Seomra Sadie/Eibhlín (HSE nurse here with the junior infant children ) |
Traenáil Sacar le buachailí & cailíní R4 11:00 -12:00 (Midleton FC TY Students Soccer training with 4th class boys + girls from 11:00 - 12:00) |
Wednesday, 17th April 2024 |
Traenáil Camógaíochta R5+R6 tar éis scoil (e (Afterschool Camogie training 5th+6th)) |
Rince Gaelach le Múinteoir Lucy le Naíonáin Mhóra, R1 + R3 (Irish dancing with Senior Infants, 1st + 3rd class ) |
Club Fichille tar éis scoile do R5+R6 (Afterschool chess club for 5th+6th) |
Craobh Sacair Cailiní an Chontae, Páirc Musgrave @ 10:30 (Primary 5's Girls County Final in Musgrave Park @10:30) |
Thursday, 18th April 2024 |
Traenáil Cispheile tar éis scoile do chailíní R5+R6 (5th +6th class girls basketball training afterschool) |
Cluiche Sciath na Scol buachaillí & cailiní - Sa bhaile - Páirc Clonmult, Fágaint @11:00, ar ais @2:40 (Sciath na Scol, boys+girls, - At home - Clonmult Park, Leaving @11:00, back @2:40) |
Feadóg Stáin R4 & R5 - múinteoir Mattie (Tin whistle with 4th & 5th class) |
Friday, 19th April 2024 |
Bodhrán le R5 & R6 - múinteoir Jordan |
Oraidí Scoile R6 (6th Class Oration) |
Ceachtanna Snámh R4 Neasa agus R5 Clár |
Monday, 22nd April 2024 |
Cruinniú Cairde 7:30pm - Halla na Scoile (Cairde meeting @7:30 - in the Halla) |
Tuesday, 23rd April 2024 |
Traenáil Sacar le buachailí & cailíní R4 11:00 -12:00 (Midleton FC TY Students Soccer training with 4th class boys + girls from 11:00 - 12:00) |
Scoil dúnta níos luath - Cruinniú Foirne - Naíonáin @ 12.50in & R1-R6 @ 1.00in (School closed earlier due to staff meeting - Infants @12:50pm & 1st - 6th @ 1:00pm) |
Wednesday, 24th April 2024 |
Traenáil Camógaíochta R5+R6 tar éis scoil (e (Afterschool Camogie training 5th+6th)) |
Rince Gaelach le Múinteoir Lucy le Naíonáin Mhóra, R1 + R3 (Irish dancing with Senior Infants, 1st + 3rd class ) |
Craobh Sacair Buachaillí an Chontae, Páirc Musgrave @10:30 (Primary 5's Boys County Final in Musgrave Park @10:30) |
Club Fichille tar éis scoile do R5+R6 (Afterschool chess club for 5th+6th) |
Thursday, 25th April 2024 |
Feadóg Stáin R4 & R5 - múinteoir Mattie (Tin whistle with 4th & 5th class) |
Traenáil Cispheile tar éis scoile do chailíní R5+R6 (5th +6th class girls basketball training afterschool) |
Tráth na gCeist Cairde @8:00 in Óstán Mainistir na Corann. €40 ar son bord de cheathrar. Doirse ag oscailt @7:00. (Table Quiz -Cairde fundraiser @8:00 in the Midleton Park. A table of four will cost €40. Doors open @7:00. ) |
Friday, 26th April 2024 |
Ceachtanna Snámh R4 Neasa agus R5 Clár |
Aoine gan éide scoile! (Non uniform Friday) |
Tuesday, 30th April 2024 |
Traenáil Sacar le buachailí & cailíní R4 11:00 -12:00 (Midleton FC TY Students Soccer training with 4th class boys + girls from 11:00 - 12:00) |
Wednesday, 1st May 2024 |
Cóineartú R6 (6th Class Confirmation) |
Rince Gaelach le Múinteoir Lucy le Naíonáin Mhóra, R1 + R3 (Irish dancing with Senior Infants, 1st + 3rd class ) |
Thursday, 2nd May 2024 |
Traenáil Cispheile tar éis scoile do chailíní R5+R6 (5th +6th class girls basketball training afterschool) |
Feadóg Stáin R4 & R5 - múinteoir Mattie (Tin whistle with 4th & 5th class) |
Friday, 3rd May 2024 |
Scoil Dúnta - Lá Saoire (School closed) |
Monday, 6th May 2024 |
Scoil Dúnta - Lá Saoire (School closed) |
Tuesday, 7th May 2024 |
Traenáil Sacar le buachailí & cailíní R4 11:00 -12:00 (Midleton FC TY Students Soccer training with 4th class boys + girls from 11:00 - 12:00) |
Wednesday, 8th May 2024 |
Rince Gaelach le Múinteoir Lucy le Naíonáin Mhóra, R1 + R3 (Irish dancing with Senior Infants, 1st + 3rd class ) |
Club Fichille tar éis scoile do R5+R6 (Afterschool chess club for 5th+6th) |
Thursday, 9th May 2024 |
Traenáil Cispheile tar éis scoile do chailíní R5+R6 (5th +6th class girls basketball training afterschool) |
Feadóg Stáin R4 & R5 - múinteoir Mattie (Tin whistle with 4th & 5th class) |
Friday, 10th May 2024 |
Ceachtanna Snámh R4 Neasa agus R5 Clár |
Tuesday, 14th May 2024 |
Lá Rothaíocht ar Scoil (Cycle to School day @ 8.40 am) |
Traenáil Sacar le buachailí & cailíní R4 11:00 -12:00 (Midleton FC TY Students Soccer training with 4th class boys + girls from 11:00 - 12:00) |
Wednesday, 15th May 2024 |
Rince Gaelach le múinteoir Lucy le Naíonáin Bheaga + R2 (Irish dancing with Junior Infants + 2nd class) |
Club Fichille tar éis scoile do R5+R6 (Afterschool chess club for 5th+6th) |
Thursday, 16th May 2024 |
Traenáil Cispheile tar éis scoile do chailíní R5+R6 (5th +6th class girls basketball training afterschool) |
Monday, 20th May 2024 |
Cruinniú Cairde 7:30pm - Halla na Scoile (Cairde meeting @7:30 - in the Halla) |
Tuesday, 21st May 2024 |
Ceardlann scileanna sorcas NB - R6 (Circus skills workshop JI - 6th) |
Wednesday, 22nd May 2024 |
Rince Gaelach le múinteoir Lucy le Naíonáin Bheaga + R2 (Irish dancing with Junior Infants + 2nd class) |
Ceardlann scileanna sorcas NB - R6 (Circus skills workshop JI - 6th) |
Ceachtanna Snámh R4 Neasa agus R5 Clár |
Club Fichille tar éis scoile do R5+R6 (Afterschool chess club for 5th+6th) |
Thursday, 23rd May 2024 |
ESB Science Blast in Ollscoil Luimnigh le R4 (ESB Science Blast in University of Limerick with 4th class) |
Traenáil Cispheile tar éis scoile do chailíní R5+R6 (5th +6th class girls basketball training afterschool) |
Friday, 24th May 2024 |
R4 - Turas Scoile - Campa Lets Go, Trabeg - Fágaint @8:40 / Abhaile @3:35 (R4 School Tour - Leaving @ 8:40 / Returning @3:35) |
Saturday, 25th May 2024 |
Céad Chomaoineach R2 @? - trí rang le chéile (2nd class First holy Communion @? - three classes together) |
Monday, 27th May 2024 |
R5 - Turas Scoile - Oysterhaven - Fágaint @9:15 /9:00 / Abhaile @5 ((R5 School Tour - Leaving @9:15 /9:00 - Returning @5) |
Cóisir do R2 i halla na scoile, ceiliúradh an Chéad Chomaoineach 11:00 - 12:30 (2nd class party in the school hall from 11:00 - 12:30 to celebrate their First Holy Communion.) |
Wednesday, 29th May 2024 |
Ceachtanna Snámh R4 Neasa agus R5 Clár |
Rince Gaelach le múinteoir Lucy le Naíonáin Bheaga + R2 (Irish dancing with Junior Infants + 2nd class) |
Club Fichille tar éis scoile do R5+R6 (Afterschool chess club for 5th+6th) |
Thursday, 30th May 2024 |
Lúthchleasa Bhunscoileanna Chorcaí (Primary School Sports MTU) |
Traenáil Cispheile tar éis scoile do chailíní R5+R6 (5th +6th class girls basketball training afterschool) |
Friday, 31st May 2024 |
Aoine gan éide scoile! (Non uniform Friday) |
Monday, 3rd June 2024 |
Scoil Dúnta - Lá Saoire (School closed) |
Tuesday, 4th June 2024 |
Scoil Dúnta - Lá Saoire (School closed) |
Wednesday, 5th June 2024 |
Lá Dúnadh Scoile ar son traenáil don Churaclam Mata nua (Department sanctioned school closure due to new Maths Curriculum teacher training) |
Tuesday, 11th June 2024 |
Naíonáin Bheaga - Turas Scoile - Leahy's Farm - Le cinntiú - Fágaint @9:15 /9:00 (Naí. Bh. School Tour - TBC - Leaving @9:15 /9:00) |
Wednesday, 12th June 2024 |
Naíonáin Bheaga Nua sa scoil ó 1:30 - 3:00 (Incoming Junior Infants in school from 1:30 - 3:00) |
Rince Gaelach le múinteoir Lucy le Naíonáin Bheaga + R2 (Irish dancing with Junior Infants + 2nd class) |
Naíonáin Mhóra - Turas Scoile - Tír an Sí - Fágaint @9:10 (Naí. Mh. School Tour - Leaving @9:10) |
Thursday, 13th June 2024 |
R2 - Turas scoile - Fota Conservation - Fágaint @9:15/9:00 (R2 School Tour - Leaving @9:15/9:00) |
Friday, 14th June 2024 |
R1 - Turas scoile - Ardmore Open Farm - Fágaint @9:15 /9:00 ((R1 - School Tour - Leaving @9:15 /9:00) |
Monday, 17th June 2024 |
Cruinniú Cairde 7:30pm - Halla na Scoile (Cairde meeting @7:30 - in the Halla) |
Tuesday, 18th June 2024 |
R6 - Turas scoile thar oíche - Scoil Surfála Trá Mhór - Fágaint 8 (R6 Overnight School Tour - Leaving @8) |
Wednesday, 19th June 2024 |
Rince Gaelach le múinteoir Lucy le Naíonáin Bheaga + R2 (Irish dancing with Junior Infants + 2nd class) |
Friday, 21st June 2024 |
Aoine gan éide scoile! (Non uniform Friday) |
Monday, 24th June 2024 |
Céimniú R6 @5:00 i halla na scoile (6th Class Graduation @5:00 in the halla) |
Wednesday, 26th June 2024 |
Leath lá - Laethanta Saoire an tSamhraidh (Half day - Summer holidays @11:50 Infants / @12:00 1st to 6th) |
Thursday, 27th June 2024 |
Scoil Dúnta - Laethanta Saoire an tSamhraidh (School Closed - Summer Holidays) |
Friday, 28th June 2024 |
Scoil Dúnta - Laethanta Saoire an tSamhraidh (School Closed - Summer Holidays) |